W warunkach domowych można spędzać upalne lato w mniej lub bardziej subtelnym negliżu, nawet w bieliźnie lub bez niej. Kąpiele na prywatnym podwórku to jednak coś zupełnie innego niż wypoczynek nad jeziorem czy morzem. Tam trzeba wyglądać właściwie, być ubranym zgodnie z przepisami. Zakup stroju kąpielowego często okazuje się niezbędny.

Strój niejedno ma imię

Najpopularniejszym wyborem wśród pań w różnym wieku są stroje kąpielowe dwuczęściowe. Można zauważyć, że równie dobrze pasują na drobną czy też bardziej masywną sylwetkę, mogą maskować przeróżne niedoskonałości i podkreślać zalety figury. Dwie części stroju dają duże pole do popisu, jeśli chodzi o krój, fason, kolor czy dodatki.

Moda ma tu dużo do powiedzenia – wbrew pozorom takie niezbyt skomplikowane stroje kąpielowe dwuczęściowe mogą być modne lub nie, warto więc wcześniej zweryfikować aktualne trendy. Dzięki temu nawet osoba o bardziej puszystej sylwetce nie będzie wyróżniać się poprzez niemodny strój.

Jak podkreślić swój wygląd?

Niekiedy to właśnie strój kąpielowy dwuczęściowy pozwala na dużo więcej opcji ukrycia wystającego brzuszka, szerokich ramion, bioder czy jeszcze innych problemów z figurą. Możliwe jest połączenie kompletu ze zwiewną bluzeczką, chustą na ramiona czy tzw. pareo. Każda kombinacja może być twarzowa – warto sprawdzić, która okaże się najlepsza.

Kolory i wzory to silna „broń”, jeśli chodzi o podkreślanie figury. Drobne desenie, ciemne barwy optycznie zmniejszają sylwetkę czy jej część, można więc wykorzystać to w przypadku puszystej figury lub np. za dużego biustu. Większe wzory i jasne, ciepłe barwy zapewniają odwrotny efekt. Jak najbardziej można pomieszać kolory i motywy, jeśli sylwetka tego wymaga.

Kostium kąpielowy – tańszy czy droższy?

Jak w przypadku innych ubrań, także przy wyborze strojów kąpielowych dwuczęściowych warto postawić na jakość. Droższy, ale lepszej jakości kostium nie musi być wymieniany co sezon (o ile nie zmieni się moda). Do tego będzie najprawdopodobniej wygodniejszy i bardziej estetycznie wykończony. W razie możliwości warto

Niedrogi strój kąpielowy może być dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy trzeba nabyć go na szybko lub gdy dana osoba jest w wieku przejściowym. Nieudany zakup nie zaboli, jeśli cena nie będzie zbyt wysoka. Taki strój będzie też dobry podczas odchudzania się, bo w wyniku diety najprawdopodobniej za jakiś czas rozmiar się zmieni i odzież będzie trzeba wyrzucić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy dwuczęściowe.

Comments are closed.