Komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem wynika nie tylko z naszych umiejętności jako kierowców, ale również z niezawodności naszych pojazdów. Chcąc jak najbardziej zabezpieczyć siebie, bliskich, ale i samochód, koniecznie pomyślmy o obowiązkowych i dodatkowych ubezpieczeniach, jakie proponują nam firmy ubezpieczeniowe. 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czy jest obowiązkowe?

Ubezpieczeniem obowiązkowym w Polsce, obejmującym wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, jest ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie kosztów naprawy samochodu czy kosztów leczenia w przypadku spowodowania przez nas kolizji drogowej lub też wypadku. Ubezpieczenie OC ważne jest przez rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie kolejnego, aby zachować ciągłość. Poruszanie się po drogach bez ważnego ubezpieczenia OC jest karane mandatami. Wysokość ubezpieczenia OC nie jest stała – wynika ona z wielu czynników, takich jak nasz wiek, wiek i marka samochodu, ilość lat jazdy bezkolizyjnej. Wraz z kolejnymi latami jako kierowcy nabywamy prawo do licznych zniżek, które pozwolą na zakup ubezpieczenia w znacznie niższej cenie. Ubezpieczenie OC zakupimy przez Internet – mówią specjaliści z firmy ubezpieczeniowej beesafe.pl.

Ubezpieczenia dodatkowe – co wybrać?

Chcąc lepiej dbać o swój samochód warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenia, takie jak assistance czy AC. W przypadku assistance jest to przede wszystkim pomoc drogowa, w kraju i za granicą. Assistance pozwoli nam na skorzystanie z lawety, kiedy samochód zepsuje się w trasie. Oferta assistance to również zapewnienie samochodu zastępczego czy zapewnienie miejsca noclegowego dla nas i naszych pasażerów. AC to ubezpieczenie pozwalające na pokrycie kosztów naprawy samochodu czy kosztów związanych z kradzieżą naszego samochodu.

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap audyt pozycjonowania https://beesafe.pl/porady/czy-nieoplacona-polisa-oc-jest-wazna/