Odpoczynek blisko zieleni i natury to najlepszy sposób na relaks. Na balkonie wystarczy nam wypoczynek na balkon, czyli dopasowany do naszych potrzeb komplet wypoczynkowy, aby zaaranżować przestrzeń do relaksu. Jakie meble ogrodowe kupić, aby mieć pewność ich wysokiej jakości? Na co zwracać szczególną uwagę?

Wypoczynek na balkon – funkcjonalne meble technorattanowe

Szukając wygodnych i trwałych mebli na balkon warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Kolekcje technorattanowe są doskonale znane w Polsce, w ostatnich latach projektanci i producenci proponują nam meble te w odświeżonej, nowoczesnej wersji. Kolekcje są szeroko rozbudowane – znajdziemy w nich zarówno sofy, sofy narożne, fotele i krzesła, kompaktowe stoliki kawowe, leżanki ogrodowe. Meble balkonowe tego typu odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Wypoczynek na balkon technorattanowy oparty jest na lekkich, aluminiowych stelażach – ich podnoszenie nie sprawia problemów, a dodatkowo są one zabezpieczone przed korozją czy łamaniem. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, która nie płowieje, nie jest podatna na ścieranie. Plecionka nie wchłania brudu czy wilgoci, jej czyszczenie nie sprawia żadnych problemów. 

Wypoczynek na balkon w cieniu parasola

Warto zadbać o to, aby nasz wypoczynek na balkon znajdował się w cieniu. Szukając sposobów na ochronę przed słońcem wybierzmy funkcjonalny parasol ogrodowy o szerokiej czaszy. Parasole takie tworzone są z trwałych materiałów: ich główna oś to aluminium malowane proszkowo, na szczycie osi osadzona jest czasza wykonana z tkanin technicznych i pokrywa warstwą poliuretanu. Czasza skutecznie ochroni nas zarówno przed silnym słońcem, jak i deszczem. W cieniu czaszy panować będzie przyjemny chłód. 

Comments are closed.