Wylewanie siódmych potów na siłowni, restrykcyjne diety, rezygnacja z ulubionych produktów spożywczych, napady głodu… Walka o idealną sylwetkę często jest nierówna. Kiedy założone efekty nie przychodzą mimo wysiłków, warto poszukać alternatywnych metod odchudzania. Szansą na skuteczne, szybkie i, co najważniejsze, bezpieczne zredukowanie zbędnych kilogramów  jest nowoczesny trening EMS. Co kryje się pod tą nazwą? Sprawdź!

Czym jest trening EMS?

Treningi EMS cieszą się obecnie ogromną popularnością. Rewolucyjna metoda ćwiczeń polega na elektrostymulacji mięśni podczas wykonywania niewymagających, prostych ćwiczeń. Przed rozpoczęciem sesji należy ubrać specjalny kombinezom lub kamizelkę wyposażoną w elektrody.  Co ciekawe, impuls EMS pobudza nawet 90% mięśni jednocześnie. Metoda elektrostymulacji wykorzystywana jest nie tylko w branży fitness, ale również kosmetologii, medycynie estetycznej oraz fizjoterapii.

Regularne treningi EMS przynoszą ogrom korzyści. Do najważniejszych z nich zaliczamy zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, wzmocnienie i przyrost mięśni, ujędrnienie skóry, zmniejszenie cellulitu, poprawę wydolności oraz zmniejszenie bólów mięśniowych.

Trening EMS w domu? Ćwicz gdzie i kiedy chcesz!

Popularność treningów EMS dostrzegli trenerzy personalni, którzy coraz częściej oferują swoim klientom możliwość ćwiczeń w domu. Nie musisz wykonywać kilku sesji tygodniowo, aby zobaczyć efekty. Już jeden trening EMS w domu tygodniowo wystarczy, żeby dostrzec różnicę  w swoim ciele i poczuć się znacznie lepiej. Eksperci zaznaczają, że podczas 20-minutowego treningu połączonego z elektrostymulacją możemy spalić aż 1000 kcal.

Comments are closed.

https://sigmasystem.pl