Zaprojektowanie nowej kuchni nie jest dzisiaj trudne. Olbrzymi wybór kolekcji mebli kuchennych sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie kuchni naszych marzeń. Poza meblami ważny jest też blat, który posłuży jako przestrzeń robocza. Jakie rozwiązania proponują projektanci?

Blaty kuchenne – co musimy o nich wiedzieć?

Elementem niezbędnym w kuchni jest blat kuchenny. Blat musi być dopasowany zarówno o potrzeb użytkowników, jak i do estetyki wnętrza. Warto pamiętać, że blat może być krótki lub długi – wszystko zależy od konkretnej aranżacji, ale też od oczekiwań. Z czego tworzone są blaty kuchenne? Nowoczesne blaty kuchenne tworzy się przede wszystkim z płyt wiórowych o sporej grubości. Takie blaty posiadają świetny stosunek jakości do ceny. Ciekawym rozwiązaniem są blaty wykonane z litego drewna – kosztują one więcej, jednak prezentują się zjawiskowo. Blaty takie sprawdzają się wspaniale w kuchniach o klasycznym charakterze. Blaty kuchenne tworzone są również z kamienia – takie elementy wspaniale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach czy kuchniach w stylistyce glamour. Wiele osób stawia na blaty z konglomeratu.

Jaki powinien być idealny blat kuchenny?

Nowoczesne blaty kuchenne powinny być przede wszystkim trwałe. Projektanci wybierają takie tworzywa, które nie odkształcają się, nie są podatne na odbarwianie, działanie wilgoci czy wnikanie brudu. Bardzo ważne jest, by blat mógł być również czyszczony dostępnymi środkami chemicznymi i aby ich użycie nie powodowało uszkodzenia blatu. W przypadku blatów drewnianych konieczna jest ich odpowiednia konserwacja.

Wybieramy meble do kuchni!

Meble kuchenne tworzone są z trwałych płyt meblowych o określonej grubości. Płyty takie nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie, uszkodzenia. Płyty pokrywają laminaty i dekory, które nadają im elegancji i estetyki.

Comments are closed.