Kuchnia powinna być miejscem, gdzie gotowanie i przygotowywanie posiłków przychodzi nam z łatwością. Szukając inspiracji na nowy wystrój kuchni czy aneksu, warto zwrócić uwagę na propozycje topowych projektantów. Jakie kuchnie są dzisiaj najmodniejsze? Na co zwracać uwagę podczas kupna kolekcji meblowej?

Klasyczna kuchnia czy aneks?

Coraz większa ilość klientów sklepów meblowych to osoby, które pragną wykreować aneks kuchenny. Rozwiązanie to jest popularne przede wszystkim w mieszkaniach blokowych, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Aneksy pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią oraz niebanalne zaaranżowanie salonu. Aneks to propozycja także dla osób, które cenią nowoczesne wzornictwo. Tak zaprojektowana kuchnia musi być przemyślana i dopasowana do konkretnych potrzeb.

Jakie meble wybrać?

Olbrzymia ilość kolekcji meblowych z pewnością zaskoczy. Wśród oferowanych propozycji znaleźć można zarówno kolekcje klasyczne, nowoczesne, inspirowane stylem skandynawskim czy loftowym. Ważne jest to, by meble wykonano z trwałego materiału. Najczęściej są to płyty meblowe, zabezpieczone przed wilgocią, ścieraniem, wnikaniem brudu. Płyty takie pokrywane są laminatami, lakierami, akrylem. Powierzchnie takie czyścić można bez najmniejszego trudu.

Kolekcja meblowa z dużym wyborem elementów

Estetyka to nie jedyne zagadnienie, którym powinniśmy kierować się tworząc kuchnie – meble dostępne w danej kolekcji powinny być zróżnicowane. Pozwoli na to na większą elastyczność podczas planowania aranżacji. W kolekcjach znajdziemy przede wszystkim szafki wiszące i stojące, regały, słupki, witryny wiszące, przeszklone szafki, elementy pod zabudowę. Ciekawym rozwiązaniem są też kosze cargo, które pozwolą na wykorzystanie wąskich przestrzeni pomiędzy ścianą a meblami.

Comments are closed.