Wymiana okien w całym domu lub mieszkaniu to niemała inwestycja. Z tego powodu nie należy podejmować pochopnych decyzji. Warto mieć świadomość, że od standardu stolarki okiennej w ogromnej mierze zależy komfort codziennego życia, wysokość opłat za ogrzewanie i bezpieczeństwo domowników. Jak wybrać najlepsze okna do domu? Sprawdź nasze rady!

Najlepsze okna do domu? Postaw na technologię energooszczędną!

Okna są ważnym elementem  konstrukcyjnym oddzielającym wnętrze domu od świata zewnętrznego. Z tego względu ramy i okna muszą stanowić pewną barierę dla ogrzanego wewnątrz murów powietrza oraz chłodnych podmuchów z zewnątrz. Kluczowym czynnikiem decydującym o jakości stolarki okiennej jest Uw, czyli współczynnik przenikalności cieplnej. Obecnie większość klientów salonów z oknami wybiera energooszczędne modele o współczynniku Uw wynoszącym mniej niż 0,8 W/m2K. Odpowiednio zamontowane i skonstruowane według rygorystycznych standardów okna sprzyjają utrzymaniu optymalnego bilansu cieplnego.  Najlepsze okna do domu dostępne na rynku osiągają ekstremalnie niską wartość współczynnika – nawet 0,69 W/m2K.

Ochrona przed hałasem

Hałas za oknem nie pozwala Ci zasnąć? Montaż nowych okien dźwiękoszczelnych może rozwiązać ten problem. Osobom mieszkającym w głośnej okolicy polecane są modele o izolacji akustycznej wynoszącej 40 dB.

Bezpieczeństwo i pewność

Wymiana okien to dobry moment na zadbanie o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Innowacyjne modele wyposażone w wielowarstwowe szyby bezpieczne, ukryte okucia, zaawansowane systemy ryglowania i funkcję monitorowania elektronicznego sprawią, że szybkie sforsowanie okna stanie się niemal niemożliwe.

Comments are closed.