Prawidłowo wykonana witryna firmowa to podstawa. Czasy, kiedy każda osoba mogła się za to zabrać, bo wcale nie było to takie trudne, już dawno minęły. Teraz takie działania wymagają zaangażowania udziału fachowców, którzy będą znali podstawowe zasady prawidłowo zbudowanej strony firmowej.

Konstrukcja strony

Product illustration services obejmują również prace, które skupiają się nad tworzeniem strony. To ona właśnie musi mieć odpowiednia strukturę po to, aby w żaden użytkownik nie miał w przyszłości problemu z jej obsługą. Trzeba wręcz zaznaczyć, że obsługa takiej witryny powinna być intuicyjna. Co to dokładnie oznacza? Że projekt strony nie musi być skomplikowany. Im będzie on łatwiejszy do ogarnięcia, tym wyjdzie to na korzyść w przyszłości dla osób odwiedzających.

Nawigacja na stronie

Product illustration obejmować będzie ułożenie takiej nawigacji, która przypominać nieco będzie mapę drogową. Cel – dotarcie w jak najłatwiejszy sposób do pożądanego miejsca. Nawigacja powinna posiadać tylko i wyłącznie niezbędne elementy. Pozostała reszta będzie przeszkadzać, która utrudniać może także poruszanie się po tym miejscu. Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby pasek od nawigacji (menu) umieścić w miejscu, który jest łatwy do zlokalizowania dla odwiedzających.

Kolory na stronie

Skoro już mowa o product illustration, to nie można zapomnieć o tym, że bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej palety kolorów, która zostanie zaprezentowana klientom. Warto pamiętać o tym, że użycie kontrastujących kolorów tekstu i tła jest jak najbardziej wskazane. Może jest to wbrew wszystkim prawom, ale dzięki temu użytkownicy nie będą mieli problemu z tym, aby odczytać informacje, jakie zawarte są na stronie. 

Zdjęcia na stronie www

Jedna z najważniejszych rzeczy – odpowiedni dobór obrazów, który zostanie przedstawiony na stronie. Nigdy nie można bowiem zapomnieć o tym, że taka grafika, zdjęcie, itd., jest w stanie przekazać klientom zdecydowanie więcej, niż tysiąc słów. To jedna z takich rzeczy, która może ułatwić komunikację.

Responsywna witryna

Czyli taka, która w prawidłowy sposób wyświetlać się będzie, niezależnie od tego, gdzie dokładnie będzie wyszukiwana. W końcu konsumenci poszukują informacji nie tylko na komputerach, ale również na tabletach, laptopach, a nawet na smartfonach/iPhone. Witryna firmowa musi być dopasowana do tego, aby wyświetlać się bez żadnych problemów na każdym z tych urządzeń. 

 

Comments are closed.