Maszyny szwalnicze są urządzeniami, które przeznaczone są do długotrwałej pracy w produkcji tekstylnej, obuwniczej oraz meblowej. Są wykonane w taki sposób, aby szybko spełniać jedno określone zadanie.
Za najpopularniejsze przemysłowe maszyny uważane są:
– stębnówki jednoigłowe,
– owerloki i interloki.

Specjalistyczne maszyny do szycia

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że maszyny do szycia codziennie są poddawane intensywnej eksploatacji. To dzięki nim, m.in. produkcje tekstylne, na co dzień funkcjonują. Warto zatem zadbać, aby maszyny szwalnicze wykorzystywane w zakładzie były jak największej jakości.
Wybór odpowiedniej maszyny do szycia jest zatem trudnym wyborem. To od ich wyboru zależy nie tylko funkcjonowanie zakładu, lecz także komfort wykonywania pracy przez pracowników.

Komfort pracy mogą polepszyć maszyny do szycia, które mają wiele dodatkowych funkcji, takich jak pozycjonowanie igły czy automatyczne obracanie nici. Dodatkowo z możliwością wyboru wielu programów pozwala na tworzenie coraz to różniejszych ściegów. Ponadto niektóre maszyny posiadają wbudowany ekran LCD oraz moduł mówiący, który informuje pracownika, jaki jest kolejny etap.
Dzięki wszystkim dodatkowym funkcjom przemysłowe maszyny do szycia są idealnym wyborem nie tylko do profesjonalnych zakładów, a także dla osób początkujących.

Przemysłowe maszyny do szycia

Wybierając maszynę szwalniczą , liczy się nie tylko szybkość wykonywanego przez nią zadania, lecz również precyzja. Przemysłowe maszyny do szycia potrafią szyć z dokładnością nawet do 0,1 mm, co oczywiście ma przełożenie na jakości wykonywanych przez nie produktów.

Przemysłowe maszyny do szycia przeznaczone są głównie do pracy wielozmianowej, ponieważ posiadają miskę olejową oraz centralne smarowanie.
Ponadto przemysłowe maszyny do szycia potrafią osiągać prędkość nawet do 5000 obrotów na minutę. Ma to swoje przełożenie w tempie pracy całego zakładu. Zatem urządzenia z tej kategorii powinny być maszynami specjalistycznymi.

Na jaką maszynę szwalniczą się zdecydować?

Wybierając odpowiednią maszynę do szycia, należy uwzględnić wiele aspektów. Do najważniejszych z nich należy to, jakie zadanie będą wykonywać. Za najpopularniejsze maszyny szwalnicze uważa się stębnówki jednoigłowe, owerloki oraz interloki.
Stębnówki jednoigłowe są wybierane w przypadku, kiedy chcemy szyć produkty ściegiem prostym, natomiast owerloki oraz interloki są przeznaczone do szycia dzianin.

Do maszyn specjalistycznych, aczkolwiek o wąskim zastosowaniu, zaliczamy stębnówki kaletnicze oraz stębnówki cylindryczne.
Stębnówki kaletnicze są wykorzystywane w przypadku szycia, np. skór i wielu innych twardych materiałów syntetycznych. Wynika to z ich specjalnej budowy. Podwójny transport, stopa krocząca oraz duży chwytacz o osi pionowej pozwalają na łatwe szycie grubych materiałów.
Stębnówki cylindryczne natomiast idealnie sprawdzą się w przemyśle obuwniczym. Cylindryczne łoże pozwala na swobodne szycie w trudno dostępnych miejscach oraz w szyciu na okrągło.

Comments are closed.