Często podróżujesz? Wykup ubezpieczenia dla pojedynczej podróży jest dla Ciebie kłopotliwe, czasochłonne i mało opłacalne? Nic straconego – poznaj ofertę wybranych firm, które zaproponują Ci kompleksową obsługę ubezpieczeniową w zasadzie wszędzie tam, gdzie się wybierzesz. Jak wybrać doskonałą ofertę?

Ubezpieczenie turystyczne na rok

Na początek trzeba podkreślić, że nie jest to standardowa oferta i nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe będzie posiadało taki wariant w swojej ofercie. I co dalej? Następnie trzeba poznać warunki. Roczna polisa obejmuje okres 12 miesięcy od daty wejścia ochrony w życie. Natomiast inne zapisy mogą różnić się w zależności od firmy, z którą podejmiemy współpracę.

Przed podjęciem decyzji trzeba zatem poznać szczegóły umowy. W szczególności zakres geograficzny ochrony, bo niektóre firmy mogą zdecydować się na wprowadzenie ograniczeń, czyli wskazania rejonów świata, w których zabezpieczenia nie posiadasz.

Zapisy, na które warto zwrócić uwagę

Wybrane firmy pozwalają na wybór dodatkowych opcji ochrony, co może być fajnym rozwiązaniem, gdy planujesz dużo podróżować. Wiadomo, że koszty leczenia obejmuje w zasadzie każde ubezpieczenie turystyczne, ale już nie każde pozwoli na zagraniczną terapię chorób przewlekłych. Dlatego jeśli chorujesz, to nie warto tego ukrywać. Lepiej jest od razu wybrać wariant, którym zabezpieczysz swoje potrzeby zdrowotne.

Jeśli podczas podróży planujesz aktywności, które zwiększają ryzyko urazu, chcesz wspinać się, nurkować czy jeździć na nartach – nie zapomnij sprawdzić czy polisa obejmuje pomoc.

 

Comments are closed.