Uzupełnienie nowej stolarki okiennej o funkcjonalne rolety zewnętrze wybiera coraz więcej właścicieli domów czy mieszkań. Rolety zewnętrzne pozwalają na zachowanie większej kontroli nad temperaturą wewnątrz pomieszczenia, ale też wpływają na komfort i bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć o roletach? Czy to dobra inwestycja?

Skuteczna ochrona przed słońcem!

Rolety zewnętrzne to produkty coraz chętniej wybierane do polskich domów. Szeroki wybór tego rodzaju produktów oraz wysoka jakość oferowanych rozwiązań sprawia, że rolety cenione są zarówno jako eleganckie uzupełnienie elewacji, ale też element, który kolosalnie wpływa na jakość naszego życia. Rolety montowane są przede wszystkim w celu ochrony przed silnym słońcem. Najczęściej ich położenie to ekspozycja południowa, gdzie w czasie lata może być naprawdę gorąco. Rolety pozwalają na ograniczenie ostrego światła wpadającego do wnętrz, ale też na zmniejszenie stopnia nagrzania pomieszczenia w czasie upałów. Dzięki perforacjom na powierzchni rolet możliwe jest stałe wentylowanie pomieszczenia. Zalety rolet zewnętrznych to także ochrona ciepła wewnątrz pomieszczenia podczas chłodniejszych dni w czasie jesieni i zimy. 

Bezpieczeństwo i większy komfort!

Rolety zewnętrzne znacząco poprawiają komfort mieszkańców. Po ich spuszczeniu domownicy mogą czuć się swobodnie i nie mają wrażenia „bycia obserwowanym”, np. przez sąsiadów. Wiele rolet dostępnych dzisiaj na rynku to także modele antywłamaniowe, które znacząco utrudniają dostanie się osobom niepożądanym do wnętrza domu. Rolety, ze względu na swoją solidną budowę, wpływają też na wyciszenie pomieszczeń, minimalizując hałasy pochodzące z zewnątrz. To szczególnie przydatne, kiedy dom czy mieszkanie położone jest przy ruchliwej ulicy. Comments are closed.