Każdy konsument chciałby być pewny tego, że ma do czynienia z bezpiecznymi produktami żywnościowymi. Producenci dążą do tego, aby takie maksimum bezpieczeństwa móc zapewnić swoim klientom. Nie może jednak skończyć się na gadaniu, tylko na dowodach, które są w stanie faktycznie wskazać dążenia danego producenta.

System BRC Global Standards

Certyfikat BRC jest takim standardem, który w obecnej chwili mogą osiągnąć polskie firmy, jakie w sposób bezpośredni lub pośredni działają w branży spożywczej. Należy bowiem dodać, że system ten odnosi się do bezpieczeństwa żywności, opakowań do żywności, ale także do artykułów typu non-food, w tym chociażby kosmetyków, czy też sprzętów RTV/AGD, zabawek. Jak więc widać – jest to bardzo szeroki zakres. Wszystko przez to, że do wyboru są różnego rodzaju certyfikaty BRC. Istnieje więc możliwość, że każda z firm znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję.

Zalety BRC

Uzyskanie certyfikacji BRC zająć może trochę czasu. W szczególności, że potrzebny jest audyt BRC, który może zostać poprowadzony przez taką firmę, jak DJB doradztwo. Warto poznać zalety płynące z tego zachowania, aby zdać sobie sprawę z tego, że faktycznie opłaca się skorzystać z takiej możliwości. Mowa tutaj o takich rzeczach, jak:

  • lepszy system jakości i bezpieczeństwa w danej firmie,
  • pozytywny wizerunek danego przedsiębiorstwa,
  • duża wydajność operacyjna, która możliwa jest dzięki produkcji mniejszej ilości odpadów,
  • zdecydowanie lepsza jakość, która każdego dnia gwarantowana jest klientom,
  • zdecydowanie mniejsze ryzyko, jeżeli chodzi o zagrożenie bezpieczeństwa żywności,
  • uzyskanie międzynarodowego certyfikatu, który uznawany jest przez kontrahentów na całym świecie.

Dla kogo jest certyfikat BRC?

Tak naprawdę ciężko wymienić wszystkie przedsiębiorstwa, jakie w sposób pośredni lub bezpośredni wpływają na bezpieczeństwo żywności. Trzeba by na pewno wspomnieć o przedsiębiorstwach wytwórczych, ale nie tylko. Należy również dodać tutaj także: rzeźnie; magazyny oraz firmy, jakie zajmują się na co dzień pakowaniem takich produktów; firmy zajmujące się obsługą produktów gotowych do spożycia.

One wszystkie mogą (i właściwie to powinny) postarać się o pozyskanie takich certyfikatów. Chociażby przez to, że dzięki temu ich wizerunek stanie się bardziej wiarygodny. Robią oni wszystko, aby móc zadbać o bezpieczeństwo różnorodnych produktów spożywczych, jakie każdego dnia trafiają do polskich domów. 

 

Comments are closed.