Przygotowując się do lekcji jazdy konnej przede wszystkim powinniśmy zadbać o nasz ubiór i komfort podczas jazdy. Szukając odpowiednich spodni czy elementów ubioru warto zwrócić się do profesjonalistów z topowych sklepów jeździeckich. Jakie propozycje mają dla początkujących jeźdźców? Na co zwracać uwagę podczas kupna bryczesów czy tez kasku?

Bryczesy damskie – jak kupić odpowiednie spodnie jeździeckie?

Wygoda podczas jazdy konnej to absolutna podstawa – mówią zarówno zawodowi sportowcy, jak i trenerzy jazdy konnej. Przygotowując się do pierwszych jazd podstawą są oczywiście bryczesy. Spodnie do jazdy konnej różnią się od klasycznych spodni pod wieloma względami: przede wszystkim są one tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne. W przypadku bryczesów niezwykle ważne jest to, że pozwalają one na swobodną wymianę powietrza – bryczesy damskie pozwalają na wentylowanie skóry, zapobiegając jej obtarciom. Producenci odzieży jeździeckiej zaproponują nam klasyczne bryczesy z pełnym klinem, ale również bryczesy z dodatkowymi pasami silikonu, który pozwoli nam lepiej utrzymywać się w siodle. Pełna rozmiarówka sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kask na głowie jeźdźca – jaki model wybrać?

Elementem, którego nie można pominąć przygotowując się do jazdy konnej jest odpowiednio dobrany kask. Kaski jeździeckie dedykowane są zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Wybierając kask warto przymierzyć kilka modeli, gdyż konkretni producenci mogą inaczej profilować swoje wyroby. Wybierając kask pamiętajmy również o tym, aby posiadał on niewielki daszek, chroniący nasze oczy przed silnym słońcem. Kask powinien mieć również regulowane paski, aby móc wygodnie zapiąć go pod szyją.

Comments are closed.

https://sigmasystem.pl