Wybór idealnych perfum nie zawsze jest łatwym zadaniem, pamiętajmy iż każdy z nas posiada swój indywidualny zapach, dlatego też powinniśmy sprawdzić jak dany perfum będzie komponował się z naszym indywidualnym zapachem.

Oczywiście w perfumeriach możemy skorzystać z różnego rodzaju testerów, w tym przypadku nakładamy na skórę tester, warto odczekać kilka minut aby utrwalił się on na naszej skórze, wówczas będziemy wiedzieli jak rzeczywiście będzie pachniał. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku kiedy będziemy testowali kilka rodzajów różnych perfum nasz zmysł zapachu zostanie nieco zniekształcony, dlatego też nie powinniśmy testować zbyt wielu zapachów po kolei.

Jak sprawdzić trwałość perfum?

Oczywiście wiele osób chcę sprawdzić trwałość perfum, dlatego też należy sprawdzić jaki będzie zapach po 8 czy też 12 godzinach, dzięki temu możemy wybrać najlepsze perfumy, najbardziej trwałe. Niektórzy naturalnie będą chcieli wykorzystać także perfumy nieco mniej trwałe w tym wypadku może być to woda perfumowana lub też woda toaletowa. Będzie to dobry pomysł jeżeli nie chcemy pachnieć zbyt intensywnie, niekiedy w pracy intensywny zapach może po prostu drażnić naszych współpracowników. Naturalnie powinniśmy zastanowić się także nad wielkością flakonu, mogą być to małe buteleczki 25 ml czy 50 ml. Wszystko oczywiście zależnie jest od tego jak często będziemy korzystali z perfum. Niekiedy zakup mniejszego opakowania, mniejszej butelki będzie dobrym pomysłem. Oczywiście warto pamiętać iż każde perfumy skomponowane są z różnych nut zapachowych, mogą być te nuty cytrusowe, nuty drzewne, nuty kwiatowe. Oczywiście są one dobrane w taki sposób aby stworzyć wyjątkowy zapach który będzie z czasem uwalniany. Dlatego też perfumy mają w swoim składzie alkohol który będzie odpowiadał za uwalnianie nut zapachowych. W perfumeriach dostępnych jest wiele popularnych marek mogą być to przykładowo perfumy marki naomi campbell, z pewnością jest to zapach bardzo kobiecy który chętnie używany jest przez wiele pań na całym świecie.

Comments are closed.