Wszystko co jest ingerencją w ciało, powinno być konsultowane z profesjonalistą i przeprowadzane pod okiem specjalisty. Tak samo jest nawet z paznokciami. Piękne i zadbane dłonie to ten element, na który niewątpliwie każdy zwróci uwagę. Dobra stylizacja paznokci – dopracowane skórki, staranne wykonanie – to klucz do sukcesu.

Coraz więcej osób decyduje się na opracowywanie swoich dłoni w domu, zamiast udanie się do osoby z dużą wiedzą i doświadczeniem. Metoda żelowa zdobienia paznokci to coś, z czym każdy da radę uporać się w domowym zaciszu, gdy tylko poświęci czas na teorię i praktykę.

Stylizacja krok po kroku:

Płytkę paznokcia należy zmatowić blokiem polerskim, aby produkty lepiej przywarły do powierzchni. Ten krok zminimalizuje ryzyko słabej przyczepności stylizacji i ewentualnego zapowietrzenia. Większość producentów żelu do paznokci poleca zastosować bazę, zanim zaczniemy budowę idealnej krzywej C. Jeśli jest to wymagane, należy nałożyć bazę, utwardzić w lampie według zaleceń i bez odtłuszczania cleanerem przejść do budowania paznokcia lub jego przedłużania na formie. Pierwsza warstwa żelu powinna być swego rodzaju szablonem. Malutką ilością należy pokryć paznokieć i nadać mu kształt. Po utwardzeniu, gdy już masa jest stabilna, można nałożyć kolejną, już nieco grubszą warstwę. Gdy po wyciągnięciu ręki z lampy efekt jest zadowalający, warto przejść do nakładania koloru. W tym przypadku podobnie jak z bazą – nie odtłuszczamy powierzchni. Od razu nakładany jest kolor, a po ponownym włożeniu ręki do lampy, czas na zaaplikowanie topu. Gotowe!

Ryzyko:

Wykonywanie stylizacji paznokci samodzielnie jest najczęstszym powodem występowania alergii. Brak pochłaniacza pyłu, często zalane skórki i nieprawidłowe utwardzenie, to idealne warunki do wystąpienia reakcji alergicznej. Objawami są swędzenie, zaczerwienienie, opuchlizna i krostki wokół paznokci.

Pozbywanie się masy żelowej w domu poprzez podważenie masy, a nie rozpuszczenie jej w acetonie i uważne ściągnięcie, to kolejny argument przemawiający za tym, że lepiej skorzystać z usługi profesjonalnej stylistki paznokci, zamiast ryzykować swoje zdrowie dla oszczędności kilkunastu złotych w miesiącu.

Zalety manicure żelowego;

Paznokcie stylizowane żelem są świetne, gdy osoba chce też utwardzić swoje paznokcie, a nie tylko nadać kolor (tak jak hybryda). Decydując się na taką usługę, zapewniamy sobie aż do pięciu tygodni pięknych paznokci, w dodatku odpornych na wszelkie uszkodzenia, takie jak odpryski, złamania i uszczerbienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.