W medycynie estetycznej często można spotkać się z określeniem lifting bez skalpela. Jest to rodzaj zabiegu odmładzającego, który bez zastosowania inwazyjnych metod jest w stanie poprawić strukturę skóry i przyczynić się do jej odmłodzenia. Na czym polega lifting bez skalpela? Z jakich nieinwazyjnych zabiegów warto skorzystać, aby uzyskać wyraźne i długotrwałe efekty?

Lifting bez skalpela – nieinwazyjny mechanizm odmładzania

Lifting bez skalpela możliwy jest przy pomocy różnych nowoczesnych technologii – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Beauty Skin na warszawskim Żoliborzu. Celem zabiegu jest pobudzenie wewnątrzskórnych procesów regeneracyjnych, czego efektem jest skrócenie włókien kolagenowych oraz produkcja nowego kolagenu. Pod wpływem działania takich technologii, jak laser, ultradźwięki czy fale radiowe dochodzi do powstawania kontrolowanego stanu zapalnego na różnych głębokości skóry. 

Niechirurgiczny lifting twarzy – przykłady

Lifting laserem nieablacyjnym

Jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod liftingu bez skalpela. Lasery frakcyjne nieablacyjne przenikają przez skórę bez jej uszkadzania i wprowadzają zmiany tylko w głębokich warstwach skóry. Mimo niskiej inwazyjności zabieg ten pozwala na głęboką regenerację, ujędrnienie i odmłodzenie twarzy. Procedura jest szybka i praktycznie bezbolesna. Po zabiegu laserowym konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UV przez kilka tygodni.

Laserowy resurfacing skóry

Resurfacing to bardziej intensywny zabieg laserowy, który wykonywany jest laserem frakcyjnym ablacyjnym. Urządzenie oddziałuje zarówno na głębokie, jak i na powierzchniowe warstwy skóry, czego efektem jest złuszczenie naskórka kilka dni po zabiegu. Procedura wymaga około 7 dni rekonwalescencji, jednak jej działanie jest zdecydowanie mocniejsze niż w przypadku lasera nieablacyjnego. Resurfacing sprawdza się w przypadku głębokich zmarszczek, a także przebarwień i blizn.

Lifting HIFU

W tym przypadku do pobudzenia wewnętrznych mechanizmów odbudowy skóry użyte zostały ultradźwięki o wysokim natężeniu. Podgrzewają one skórę do 65-70°C na różnych głębokościach. Technologia HIFU dociera nie tylko do skóry właściwej, ale też do tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, dzięki czemu umożliwia skuteczny i długotrwały lifting twarzy już po jednym zastosowaniu urządzenia.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu w skórze i odmłodzenie twarzy jest radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana też liftingiem termicznym. Stanowi ona połączenie iniekcji z działaniem fal radiowych. Igły tworzą mikroskopijne kanały w skórze, a fale radiowe dostarczają energii cieplnej, która stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu. Efektem jest wyraźne zagęszczenie i napięcie skóry.

Termolifting

Ten mało inwazyjny lifting bez skalpela polega na zastosowaniu podczerwieni, która nie pozostawia na skórze widocznych śladów, dzięki czemu termolifting zaliczany jest do tzw. zabiegów lunchowych. Wysoka temperatura przenikająca w głąb skóry powoduje kurczenie się włókien kolagenowych. Osiągnięcie efektu odmłodzenia twarzy możliwe jest po serii zabiegów.

Skuteczność liftingu bez skalpela

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych lifting bez skalpela nie zagwarantuje nam radykalnej zmiany wyglądu. Jego efekty są subtelniejsze i bardziej naturalne. Efekty liftingu bez skalpela nigdy nie są natychmiastowe, ponieważ zainicjowane procesy potrzebują czasu, aby się w pełni zrealizować. Zabiegi te trzeba też regularnie powtarzać, aby wzmocnić i przedłużyć rezultaty. Systematyczne powtarzanie liftingu bez skalpela pozwala na utrzymanie młodego wyglądu przez długi czas.

Jeśli szukasz kliniki oferującej skuteczne niechirurgiczne zabiegi odmładzające, wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.

Comments are closed.