Decyzja o rozwodzie wpływa na życie nasze, ale i naszych bliskich: dzieci, rodziców, znajomych. Warto zadbać o to, aby proces te przeprowadzić w sposób jak najmniej obciążający naszych bliskich. Czy możliwe jest przeprowadzenie rozwodu polubownie, bez dodatkowych trudności? Okazuje się, że tak, jednak potrzeba do tego dobrych chęci obu stron. 

Skomplikowane sprawy rozwodowe

Kiedy małżonkowie posiadają wspólnotę majątkową, doczekali się potomstwa – w takich sytuacjach sprawa rozwodowa się komplikuje. Sąd musi nie tylko określić podział majątku, ale przede wszystkim wybrać głównego opiekuna dzieci i określić warunki, na jakich drugi rodzic będzie się z dziećmi widywał. W takich sytuacjach okazuje się, że pomoc adwokata może być niezbędna! Szukając adwokata pamiętajmy o tym, aby najpierw szczegółowo przedstawić mu sytuację rodzinną oraz powody do rozwodu. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim bezstronna ocena i określenie naszych szans przed sądem. Warto przedyskutować z adwokatem możliwe opcje i rozwiązania – adwokat powinien doradzić, jakie rozwiązania prawne możemy wykorzystać, aby osiągnąć założone cele. Wynajęty przez nas adwokat ma za zadanie reprezentować nas w sądzie, dbać o nasze dobre imię i powstrzymywać nas przed podejmowaniem kroków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasza sytuację prawną. Więcej o pomocy adwokata dowiesz się na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Rozwód za porozumieniem stron – czy jest możliwy?

Podejmując decyzję o rozwodzie warto uczynić wszystko, aby możliwe stało się dogadanie z małżonkiem i polubowne załatwienie sprawy (oczywiście wyłącznie w sytuacji, kiedy nie doszło do zdrady czy też kiedy pozew nie jest złożony jako efekt wieloletniej przemocy czy nałogów). Sądy przychylnie patrzą na pary pragnące polubownie załatwić sprawę i korzystające z pomocy mediatora. Ten ostatni pomoże  podzielić majątek, dojść do porozumienia w kwestii dzieci i opieki nad nimi. 

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap audyt stron internetowych https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-samochodu-dzien-po-rejestracji/