Sprzęt jeździecki jest niezbędny, jeżeli ktoś na poważnie chciałby zainteresować się tą dyscypliną sportową. A jest czym się zainteresować. Wiele osób może być zaskoczonych tym, że z jazdy na koniu płynie taki ogrom możliwości. 

Sprzęt jeździecki – jak jest podstawa?

To właśnie kask leży u podstaw wszystkiego. Żadne specjalne ubranie nie zapewni takiej ochrony, jak kask znajdujący się na głowie. Kask (nie toczek!) zawsze należy mieć na głowie podczas jazdy. Osoby, które na dodatek nie mają jeszcze takiego obycia z końmi, również na terenie stajni powinny mieć kask na głowie, m.in. podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Konie są łagodnymi zwierzętami, znanymi od wielu lat, które są łatwe w obyciu. Aczkolwiek, nigdy do końca nie można mieć pewności co do ich zachowania. Lepiej więc, aby głowa została zabezpieczona do samego końca. W trosce o ochronę własnego zdrowia.

Ubranie i obuwie dla jeźdźców

Z czasem będzie trzeba zainwestować w kolejny sprzęt jeździecki. Taki, który zapewni nie tylko ochronę, ale również większy komfort. O czym jest mowa? O ubraniach, jak również o butach. Wielu jeźdźców zwraca uwagę nie tylko na to, aby mieć na sobie odpowiednie bryczesy (spodnie!), ale również specjalnie wyprofilowaną kurtkę jeździecką, czy też kamizelkę, które doskonale ochraniają również klatkę piersiową. No i wspomniane już buty – oficerki lub sztyblety. O nich również będzie z czasem trzeba pomyśleć, aby zapewnić sobie maksymalny komfort jazdy, a także większą stabilność w siodle. 

 

Comments are closed.