Przeglądając stronę gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok widać, że na meblach wypoczynkowych znaleźć można różnej wielkości poduszki ogrodowe. Dopasowane są one do kompletów na świeże powietrze. A z jakich materiałów wykonane są takie poduszki, które zapewniają wygodę i komfort użytkownikom?

Rodzaje tkanin na ogród

Do wyboru są różne rodzaje tkanin, które z powodzeniem można stosować na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy taki zestaw wypoczynkowy będzie znajdował się pod zadaszeniem, czy też nie. Wśród materiałów użytych do produkcji poduszek na ogród można wyróżnić:

  • kodura – wodoszczelna i wodoodporna. Ma bardzo charakterystyczny splot. Na pierwszy rzut oka nie sprawia takiego wrażenia, ale jest to bardzo delikatny materiał w swoim dotyku. Niezwykła solidność, która z jednej strony pokryta jest laminowaną powłoką PCV. Jest dlatego tak chętnie wybierana, ponieważ bardzo łatwo utrzymać ją w czystości.
  • len wodoodporny – dzięki temu, że z jednej strony pokryta jest poliester, zyskuje właściwości wodoodporne. Stosowany najczęściej przy meblach rattanowych i wiklinowych, a to wszystko za sprawą swojego naturalnego koloru. 
  • jeans wodoodporny – znana tkanina, która nie rozciąga się jak inne tkaniny. Dzięki temu świetnie nadaje się na poduszki ogrodowe, które dostępne są w różnych wzorach i kolorach. 
  • tkanina leżakowa – jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana jest do wykonania pokryć leżakowych. Odporna jest na ścieranie i rozdarcia. Jest w stanie wytrzymać przez długi czas na ogrodzie. 

Comments are closed.