Szafy na zamówienie to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych mebli do domów czy mieszkań blokowych. Olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz szansa na wpisanie takiej szafy we wnękę sprawia, że mebel taki cieszy się olbrzymią popularnością. Jak tworzone są szafy na zamówienie? Co warto o nich wiedzieć?

Funkcjonalne szafy na zamówienie

W mieszkaniach blokowych każdy metr kwadratowy jest na wagę złota – szafy na zamówienie pozwolą na lepszą organizację przestrzeni oraz optymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Szafy na zamówienie świetnie sprawdzą się jako wypełnienie problematycznych wnętrz – mówią projektanci marki Rega Meble z Bielska-Białej, firmy specjalizującej się w tworzeniu szaf. Nieestetyczne wnęki w ten sposób stają się praktycznym schowkiem, a domownicy zyskują dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Jak tworzone są szafy na zamówienie? Podstawą jest odpowiedni projekt i plan – klient wraz z architektem tworzą projekt szafy, wybierają materiały, projektują jej wnętrze. Niezwykle istotne jest określenie potrzeb – czy w szafie ma znaleźć się więcej półek czy szuflad? Czy konieczne jest wykorzystanie drążka do wieszania ubrań? Ważne jest także wybranie akcesoriów, takich jak prowadnice, zawiasy, podnośniki.

Jakie materiały wykorzystywane są do tworzenia szafy na zamówienie?

W przypadku szafy na wymiar możliwe jest wykorzystanie pełnej palety materiałów i dodatków – dzięki temu nasza szafa będzie jedyna w swoim rodzaju. Podstawą są zazwyczaj płyty meblowe laminowane lub lakierowane, ale możliwe jest również zaprojektowanie szafy z wykorzystaniem litego drewna czy fornirów. Elementem chętnie wybieranym są lustra, które pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni. Lustra posłużą oczywiście także do kontrolowania wyglądu przed wyjściem z domu.

 

 

 

Comments are closed.