Przyjemność płynąca z gotowania to nie tylko oczekiwanie na efekt końcowy i możliwość wspólnego biesiadowania z bliskimi. Wiele osób relaksuje się podczas przygotowywania posiłków. Aby proces ten był jeszcze prostszy i przyjemniejszy warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni, w tym noże kuchenne. Jakie noże proponują nam topowi producenci? Na co zwracać uwagę podczas kupowania nowych noży?

Noże kuchenne dopasowane do potrzeb 

Decydując się na kupno noży warto zadać sobie pytanie: czy lepszym wyborem będzie jeden nóż o wielofunkcyjnym charakterze czy też noże kuchenne osadzone na stojaku, sprzedawane jako komplet? Pojedynczy nóż z pewnością zajmie mniej miejsca, jednak jeśli szukamy wysokiego komfortu warto rozważyć komplet osadzony na stojaku. Noże kuchenne dostępne w sklepie gerlach.pl zaskoczą nas przede wszystkim budową i zastosowanymi materiałami. Obecnie ostrza tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która nie odkształca się, nie jest podatna na ścieranie, korozję czy kruszenie. Wiele w tym zasługi pierwiastków takich jak wanad czy chrom, o które wzbogacona jest stal. Dodatkowo stal nierdzewna posiada pewien stopień elastyczności, dzięki czemu możliwe jest wygodniejsze filetowanie czy krojenie. Kupując noże kuchenne zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób wykonana jest rękojeść. Dzisiaj topowi producenci zaproponują nam rękojeści wykonane z tworzyw antypoślizgowych lub tez z naturalnego drewna. 

Jak ostrzyć noże kuchenne?

Aby nasze noże kuchenne na długi czas zachowały doskonały wygląd i funkcjonalność zadbajmy o ostrzałkę do noży, najlepiej tego samego producenta. Ostrzenie noży co kilka tygodni pozwoli na to, aby codzienna praca w kuchni była wygodna i komfortowa. Ostrzałki są niewielkich rozmiarów, idealnie zmieszczą się w jednej z kuchennych szuflad. 

Comments are closed.